Udržitelnost je pro nás důležitá, a tak se snažíme, aby naše materiály pocházely co nejvíce z místních zdrojů. Neustále se snažíme zlepšovat, a proto jsme rádi za vaše komentáře.

Materiály

Látky - všechny látky jsou vyráběné v Evropské unii a všechny mají certifikáty 100OEKO tex. Podrobné složení je uvedeno u každého produktu.

Pruženky a látkové komponenty - většina látkových komponentů je vyráběna v České republice, případně jiných státech Evropské unie tak, aby splňovaly standardy a zároveň všechny pruženky mají 100OEKO tex certifikát.

Kovové komponenty - komponenty máme od českých dodavatelů. Při výrobě prádla nepoužíváme žádné plastové komponenty. Výjimku tvoří pouze část Velvet (je na podvazkovém pásu pro uchycení punčoch nebo podvazků). Ohledně sříbrných či zlatých komponentů se jedná o nikl. U barených se jedná o nikl potažený nylonem. Proto, pokud máte alergii na nikl, kontaktujte nás a zkusíme společně vymyslet náhradní řešení.

Obaly - pro obaly jako jsou krabičky, cedulky apod. jsme vybraly papír, který je snadno rozložitelný, bez laminace a velkých příměsí PVC. Balíčky balíme do baličáku a používáme papírové lepící pásky. Zároveň jsme krabičky navrhli tak, abychom měli chuť si je nechat a používat pro další účely - kreativitě se meze nekladou. :)

Výroba

Prádlo je ručně šito primárně v ateliéru v Praze nebo u našich švadlenek. Garantujeme jistotu, že prádlo bylo ušito eticky za správných pracovních podmínek. Při výrobě je dbáno na co nejnižší tvorbu odpadu. Pokud nám nějaké ústřižky zbydou, snažíme se je využít na menší části prádla, ty nepoužitelné posíláme k recyklaci. Cílem není vyrobit co nejvíce kusů, abychom měli přeplněný sklad. Proto se může stát, že prádlo je skladem jen v některých velikostech. Chceme vyrábět jen tolik, kolik je potřeba a přizpůsobujeme se míře poptávky.

Opravy, úpravy a ztracené součásti

Udržitelnost je pro nás klíčová a chceme, aby ti tvé kousky vydržely co nejdéle. Není problém využít možnost oprav a úprav. Změnily se tvé křivky a je potřeba DML kousky povolit nebo zabrat? Roztrhla ti tvá drahá polovička ve vírů vášně nějaký ten lem? Jsme tady a rádi ti pomůžeme s opravou nebo úpravou. Stačí nám jen napsat na email info@darkmatterlingerie.com a domluvit se. Ne vše je samozřejmě v našich silách opravit, ale budeme se snažit, co nejvíce vyhovět. Ceny se budou pohybovat od 250 Kč do 800 Kč.

DML harness jsou většinou variabilní a mají i oddělitelné součásti. Jsme si vědomi toho, že se může stát nehoda a ty některou část ztratíš nebo zapomeneš. I tak ti kryjeme záda. Cena je úměrná velikosti ztracené součásti a vypočítává se z ceny původního produktu. Stačí se nám opět ozvat a chybějící část vyrobíme.